HaberlerVan Belediyesi kışa hazır

Van Belediyesi kışa hazır

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte Van Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmaları için tüm envanter ve ekip çalışmalarını tamamladığını açıkladı. Belediye, 6 bin kilometre yol ağında 200 personel, 14 şantiye ve çok sayıda...

Van Belediyesi kışa hazır
Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte Van Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmaları için tüm envanter ve ekip çalışmalarını tamamladığını açıkladı. Belediye, 6 bin kilometre yol ağında 200 personel, 14 şantiye ve çok sayıda iş makinesi ile bu süreci yürütecek. Büyükşehir ayrıca, kendi bünyesinde bir kriz merkezi oluşturarak 24 saat boyunca gelen ihbarları değerlendirecek.

Van Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını arttırdı. Van'ın 'büyükşehir' statüsünü alması ile birlikte köy ve ilçelere de hizmet verecek olan Van Büyükşehir Belediyesi, kış boyunca olumsuz bir durumun ortaya çıkmaması için uzun süreden bu yana çalışma yaptığı belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada, tüm ilçe ve köylerin yol ağını çıkaran ve bunun üzerinden planlamaya giden büyükşehirin, kış boyunca tüm ilçe ve köylerde karla mücadele çalışmalarını vardiyalar şeklinde aralıksız sürdüreceği belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde Karla Mücadele Şefliği oluşturulduğu, ayrıca büyükşehir belediyesi bünyesinde çalışacak bir kriz merkezinin de oluşturulduğu kaydedildi. Açıklamada, "Büyükşehir, karla mücadele çalışmaları için tüm ilçeler ve merkezde 14 şantiye kurulurken, bu şantiyelerde 200 personel görevlendirdi. Büyükşehir, 42 greyder, 24 loder, 10 dozer, 6 rotatif (kar savurucu), 13 bekoloder (kazıcı-yükleyici), 13 akaryakıt servis aracı, 3 TIR, 14 adet 4x4 pikap ve 2 tuzlama aracı ile bu çalışmaları yürütecek.
Büyükşehir bu araçlarla kentte toplamda 6 bin kilometre yol ağında 24 saat boyunca çalışmalarını yürütecek. Çalışmalar sırasında tüm bilgiler kriz merkezine aktarılacak, kriz merkezinden ise bölgelere bu bilgiler ulaştırılacak. Büyükşehir, geçmiş yıllardaki kar çalışmalarından farklı olarak araçları sürekli ring (hareketli) halde tutacak. Fırtınalı bölgelerde kar kesildikten sonra, diğer bölgelerde ise kar yağışı ile birlikte temizleme ve yol açma çalışmaları sürdürülecek."

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER