HaberlerUNESCO Dünya Mirası listesine giren Cumalıkızık'ta restorasyon hızlanacak

UNESCO Dünya Mirası listesine giren Cumalıkızık'ta restorasyon hızlanacak

UNESCO Dünya Mirası listesine giren Bursa Cumalıkızık köyünde devam eden restorasyon çalışmalarına hız verilecek.Bursa Valisi Münir Karaloğlu, yakın zamanda 'UNESCO Dünya Mirası' listesine giren, günümüze uzanan son Osmanlı köyü Cumalıkızık...

UNESCO Dünya Mirası listesine giren Cumalıkızık'ta restorasyon hızlanacak
UNESCO Dünya Mirası listesine giren Bursa Cumalıkızık köyünde devam eden restorasyon çalışmalarına hız verilecek.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, yakın zamanda 'UNESCO Dünya Mirası' listesine giren, günümüze uzanan son Osmanlı köyü Cumalıkızık ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Konularında uzman bir heyetle Heykel Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıda Cumalıkızık’la ilgili çalışmalar masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Vali Karaloğlu: "Cumalıkızık'ın UNESCO Dünya Mirası listesine girmesiyle birlikte hali hazırda devam eden restorasyon çalışmalarımıza hız vermeliyiz. Cumalıkızık, artık ülke sınırlarını aşmış bir üne sahip, bunu her geçen gün artan ziyaretçi sayısından da anlıyoruz. İnşallah Ulu şehir Bursa'mızın turizm de belirlediği hedeflere ilerlemesinde, Cumalıkızık gibi değerlerimizin katkısını fazlasıyla göreceğiz. Bu tarz toplantılar da, eksiklerimizi görmek ve hızla gidermek adına olumlu kazanımlar sağlıyor." dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER