HaberlerUluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi 26 Kasım'da Manavgat'ta başlıyor

Uluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi 26 Kasım'da Manavgat'ta başlıyor

II. Uluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi, 26 -27 Kasım tarihlerinde Antalya'nın Manavgat ilçesinde yapılacak. Side Sueno Hotels Beach'de 2 gün sürecek kongre, yerli ve yabancı meslek mensuplarının ve akademisyenlerin çalışmalarına...

Uluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi 26 Kasım'da Manavgat'ta başlıyor
II. Uluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi, 26 -27 Kasım tarihlerinde Antalya'nın Manavgat ilçesinde yapılacak. Side Sueno Hotels Beach'de 2 gün sürecek kongre, yerli ve yabancı meslek mensuplarının ve akademisyenlerin çalışmalarına ev sahipliği yapacak.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Manavgat Şube Müdürü Yavuz Ayna, kongrenin ülkede işsizlikle mücadelede kullanılan aktif istihdam programları arasında yer alan iş ve meslek danışmanlığı hizmeti, İŞKUR tarafından iş arayanlara, işverenlere ve öğrencilere yönelik olarak sunulduğunu belirtti. Avrupa Rehberlik Merkezi (Euroguidance) aracılığıyla, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinin tanıtımı ve paydaşlarla işbirliği imkânlarının geliştirilmesinin önemli olduğunu ifade eden Ayna, "Kongre ile istihdamın korunması ve işsizliğin azaltılmasına yönelik iş ve meslek danışmanlığı hizmetinin değerlendirilerek, bu potansiyelin harekete geçirilmesi yönünde güncel bilimsel çalışmaların sonuçlarının paylaşılacağı bir platform oluşturulması hedeflenmektedir. Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinin iyi uygulama örneklerinin sunulacağı ve iş ve meslek danışmanlığı hizmetine yönelik politika ve stratejilerin tartışılarak öneriler geliştirileceği öngörülmektedir. Kongrede sunulmak üzere hazırlanmış olan çalışmalar bilim kurulu tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan çalışmalar hazırlanacak bildiri kitabında da yayımlanacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER