Haberler"Toplumu ulus haline getiren öğretmenlere hak ettiği değer verilmelidir"

"Toplumu ulus haline getiren öğretmenlere hak ettiği değer verilmelidir"

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile yazılı bir basın açıklaması yaptı.Ersin yazılı açıklamada, "Öğretmen demek, öğreten demektir, bir topluma iyiyi ve...

"Toplumu ulus haline getiren öğretmenlere hak ettiği değer verilmelidir"
Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Ersin yazılı açıklamada, "Öğretmen demek, öğreten demektir, bir topluma iyiyi ve doğru yolu gösteren demektir. Öğretmenler, bir ülkenin aydınlık geleceğidir. Öğretmenlerimizin sorumluluk duygusuyla vereceği eğitimin kalitesi yükseldikçe, ülkemizin kültür ve eğitim seviyesi hep daha yukarılarda olacaktır. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmasında üstün çalışmaları olan, toplumu ulus haline getiren öğretmenlere hak ettiği değer her zaman verilmelidir. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verildiği bu anlamlı günde onun izinde olan milli birlik ve beraberliğimizin teminatı ve vatanın dört bir yanında fedakârca çalışarak bu ulvi görevi layıkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyor, başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere eğitim ordumuzun aziz şehitlerini ebediyete intikal etmiş olan fedakar öğretmenlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyor görevi başında veya emekli olmuş öğretmenlerimize başarı ve mutluluklar diliyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER