HaberlerSimav Özel Bahar Koleji Öğretmenler Günü'nü kutladı

Simav Özel Bahar Koleji Öğretmenler Günü'nü kutladı

Kütahya’nın Simav ilçesindeki Özel Bahar Koleji'nde, Öğretmenler Günü'nü öğrencilerin okuduğu şiirlerle kutlandı. Okul Müdür Ahmet Tekiş, yaptığı açıklamada en ulvi ve kudsi mesleğin öğretmenlik olduğunu söyledi. Okulun konferans...

Simav Özel Bahar Koleji Öğretmenler Günü'nü kutladı
Kütahya’nın Simav ilçesindeki Özel Bahar Koleji'nde, Öğretmenler Günü'nü öğrencilerin okuduğu şiirlerle kutlandı. Okul Müdür Ahmet Tekiş, yaptığı açıklamada en ulvi ve kudsi mesleğin öğretmenlik olduğunu söyledi.

Okulun konferans salonunda özel bir program yapan öğrenciler, öğretmenlerine şiirler ve türküler okudu. Programın sunuculuğunu, öğrencilerden Esra Çakan ve Ece Ceyhan yaptı. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yapan Ela Meriç de büyük alkış aldı. 2. sınıf öğrencilerinin okuduğu şiir ve 1. sınıf öğrencilerinin koro halinde okuduğu "Öğretmenim" şiiri büyük beğeni topladı. 4. sınıf öğrencilerini okuduğu şiir ise salondakileri duygulandırdı. 3. sınıfların söylediği Simav türkülerine herkes eşlik etti. Anaokulu öğrencileri ise aktardıkları sözlerle programa renk kattı.

Öğretmenleri, gül yetiştiren bahçıvana benzeten Müdür Tekiş, öğretmenliğin temelinde fedakârlık olduğunu, onun için ilkokul öğretmeninin hiçbir zaman unutulamayacağını kaydetti. Tekiş, "Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren, dünyanın en değerli varlıkları olan öğretmenlerimizin bugün şeref günüdür. Onun yüceliğini anma günüdür. Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyen, gömleğinin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnı terleyince mendiliyle kurulayan, ayağına taş dokunsa bizden önce üzülendir. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER