HaberlerŞiddet gören kadınlara daha fazla destek

Şiddet gören kadınlara daha fazla destek

Almanya'nın Baden-Württemberg Eyaleti’nde şiddet ve kötü muameleye maruz kalan kadınlar daha fazla destek ve yardım alacak. Eyalet Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Katrin Altpeter, eyalet genelinde yeni eylem planında koruma ve danışma desteklerinin...

Şiddet gören kadınlara daha fazla destek
Almanya'nın Baden-Württemberg Eyaleti’nde şiddet ve kötü muameleye maruz kalan kadınlar daha fazla destek ve yardım alacak.

Eyalet Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Katrin Altpeter, eyalet genelinde yeni eylem planında koruma ve danışma desteklerinin verileceğini dile getirdi. Kadına yönelik şiddet ve kötü muamele toplumun her kesiminde rastlanırken, istatistiklere göre Baden-Württemberg’de geçtiğimiz yıl itibariyle kadınlara yönelik 9 bin civarında şiddet ve kötü muamele vakası tespit edildi. Bu vakalarda şiddet ve kötü muameleye maruz kalanlar kadınlarda en düşük yaş16 olarak kayıtlara geçti.

Kadınların maruz kaldığı şiddet ve kötü muamele genellikle cinsel istismar, insan ticareti, zorla evlilik başlıkları altında ele alındı. Yeni eylem planı kapsamında polis, adli tabiplikler, aile ve gençlik hukukçuları yakın işbirliği içinde olacak. Plan için önümüzdeki iki yıl ayrılan bütçe ise 3,5 milyon Euro civarında.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER