HaberlerSeyhan Nehri’ndeki balık ölümlerini önlemek için işbirliği yapılıyor

Seyhan Nehri’ndeki balık ölümlerini önlemek için işbirliği yapılıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, Seyhan Nehri’ndeki balık ölümlerinin önlenmesiyle ilgili ortak çalışma gerçekleştiriyor. Çevre Koruma ve Kontrol...

Seyhan Nehri’ndeki balık ölümlerini önlemek için işbirliği yapılıyor
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, Seyhan Nehri’ndeki balık ölümlerinin önlenmesiyle ilgili ortak çalışma gerçekleştiriyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın Su Ürünleri Fakültesi’yle işbirliğinden çıkan sonucun, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü, ASKİ Genel Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerine aktarılması için, Adana Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda toplantı düzenlendi. Toplantı sonucunda Seyhan Nehrinde oluşan bu zehirli türle, balık ölümlerinin yıl boyunca takibinin yapılması ve önlemler alınması için karar alındı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, "Daire Başkanlığı olarak baraj ve nehirlerimizin daha temiz hale gelmesi için yaz başından beri yoğun bir temizlik çalışması başlattık ve bu çalışmaların yıl boyunca sürecek. Çevreyle ilgili çalışmalarımızın bilimsel olarak da takibi devam edecek." dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER