HaberlerSanayici kadınlar AOSB’de buluştu

Sanayici kadınlar AOSB’de buluştu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ilk toplantılarını Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. TOBB Adana KGK Başkanı Esra Özden liderliğinde gerçekleştirilen...

Sanayici kadınlar AOSB’de buluştu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ilk toplantılarını Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nda gerçekleştirdi.

TOBB Adana KGK Başkanı Esra Özden liderliğinde gerçekleştirilen toplantıya, AOSB’de faaliyet gösteren firmaların, kadın işverenleri, temsilcileri ve şirket ortakları katıldı. AOSB Yönetim Kurulu Başkan’ı Bekir Sütcü ve Bölge Müdürü Mustafa Keskin ile görüşen kadın sanayiciler, çalışmalar hakkında bilgi edindi. AOSB Seyhan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Özden, sanayici kadınlara birlik ve beraberlik mesajı verdi. Üreten, sanayici kadınların ilk defa bir araya geldiği toplantıda, Özden, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu hakkında bilgi verdi. Özden, "Kurulumuz, oda ve borsaların kadın meclisidir. Şuan 205 üyemiz var. Kurul, sanayi, ticaret ve borsa odaları çatısı altınadaki işveren ve yönetici kadınlardan oluşuyor. Hedefimiz Adana’da kadın istihdamına fayda sağlamak." dedi.

Özden, Adana’dan yapılan 2 milyar liralık ihracatın yarının AOSB’den yapıldığını vurgulayarak, bölgenin önemine dikkat çekti. Özden, "Adana’nın son 25 yılına damga vuran en önemli projesi OSB’dir. Buraya yatırım yapan bütün girişimcilere teşekkür ediyorum. İstihdam yaratıyorlar, marka çıakrıyorlar, şehre değer katıyorlar. Kenti sosyal ve ekonomik anlamda büyütüyorlar. Ancak bu girişimciler arasında kadınları görmek bizler için çok önemli. Ben buradan bütün kadın girişimcilere ellerini taşın altına koymalarını tavsiye ediyorum. Odalara ve borsalara daha yakın olmalıyız. Sesimizi daha gür çıkarmalıyız. Kadınların sanayideki güçlerinin artmasıyla, kent daha güçlü bir ekonomiye sahip olacak." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER