HaberlerSADEF, Terme'ye termik santral istemiyor

SADEF, Terme'ye termik santral istemiyor

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş, termik santralin Terme’nin geleceğini yok edeceğini belirterek, Terme’de termik santral kurulmaması için bir dizi eylem başlatacaklarını açıkladı. Terme Belediye Başkanı...

SADEF, Terme'ye termik santral istemiyor
Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş, termik santralin Terme’nin geleceğini yok edeceğini belirterek, Terme’de termik santral kurulmaması için bir dizi eylem başlatacaklarını açıkladı.

Terme Belediye Başkanı Şeref Kul'a destek ziyaretinde bulunan Baş, “Samsunlulara ve Samsun’u sevenlere hizmet eden büyük bir sivil toplum kuruluşu olarak, Terme ilçemizde yapılması planlanan termik santrale karşı olduğumuzu ve yapılmasına engel olmak, yapılmasına karşı olanlara destek vermek için bütün sivil toplum kuruluşlarını birliktelik oluşturmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

GEREKİRSE MİTİNG YAPACAĞIZ

ADEF bünyesindeki 418 derneğin tamamının Terme’deki termik santrale karşı olduğunu da sözlerine ekleyen Baş, gerekirse Türkiye’nin her yerinden Terme’ye gelerek büyük bir miting de yapacaklarını ve Terme’ye termik santral kurdurtmayacaklarını da sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER