HaberlerRize FEM’den kan bağışı

Rize FEM’den kan bağışı

Türk Kızılayı Rize Kan Bağış Merkezi, FEM Dershanesi'ndeki öğrenci ve öğretmenlerden 50 üniteye yakın kan bağışı topladı.Dershanenin kantin bölümünde stant açan sağlık çalışanları, dershane öğrencileri ve öğretmenlerinden...

Rize FEM’den kan bağışı
Türk Kızılayı Rize Kan Bağış Merkezi, FEM Dershanesi'ndeki öğrenci ve öğretmenlerden 50 üniteye yakın kan bağışı topladı.

Dershanenin kantin bölümünde stant açan sağlık çalışanları, dershane öğrencileri ve öğretmenlerinden 50 ünite kan bağışı topladı. Kan verenlere kaybettikleri sıvının dengelenmesi adına meyve suyu ve bisküvi ikram edildi.

Dershane Müdürü Sezai Buğaz, ”İlimizde kan bağışını hızlandırmak adına dershane olarak katkı vermeye çalıştık. Türk Kızılayı, bizler gibi gönüllü kan bağışlayanlar sayesinde ülkemizin kan ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyor. Kan bağışı ile insanların hayatlarının kurtarılması kadar sağlığımıza da ciddi katkılar yapıyoruz. Dershanemizde eğitim gören öğrencilerimiz ve onların değerli öğretmenlerine bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER