HaberlerResim sergisi açan öğretmenler Öğretmenler Günü'nde yalnız bırakıldı

Resim sergisi açan öğretmenler Öğretmenler Günü'nde yalnız bırakıldı

Zonguldak’ta okullarda görev yapan resim öğretmenleri, Öğretmenler Günü münasebetiyle açtıkları resim sergisinin açılışında yalnız bırakıldı. 30 resim öğretmeninin 33 yağlı boya, sulu boya ve karakalem tablosundan oluşan eserleri,...

Resim sergisi açan öğretmenler Öğretmenler Günü'nde yalnız bırakıldı
Zonguldak’ta okullarda görev yapan resim öğretmenleri, Öğretmenler Günü münasebetiyle açtıkları resim sergisinin açılışında yalnız bırakıldı.

30 resim öğretmeninin 33 yağlı boya, sulu boya ve karakalem tablosundan oluşan eserleri, Tekel Güzel Sanatlar Galerisi'nde sergilendi. Resim sergisinin açılışına katılan Zonguldak Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, sergi salonunda sergiyi açan öğretmenler ve gazeteciler dışında kimsenin olmamasını, “Böyle önemli bir günde öğretmenlerimizi yalnız bırakmak, çok hoş gördüğüm bir şey olmadı." sözleriyle yadırgadı.

Serginin açılışını Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım ile İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek gerçekleştirdi. Öğretmenleri tebrik eden Yıldırım, tablolar hakkında bilgi aldı. Sergiyi ziyareti ardından açıklamada bulunan Yıldırım, “Öğretmen arkadaşlarımız duygularını, düşüncelerini burada tuvale yansıtmışlar. Öğretmenlerimiz toplumun şekillenmesinde geleceğimizin teminatı olan gençleri yetiştirirlerken, çok ciddi fedakârlıklar gösteriyorlar.” dedi.

Yıldırım, gazetecilerin ‘sergiyi nasıl buldunuz?’ sorusu üzerine şu cevabı verdi: “Sergi güzel ama katılım azdı doğrusu. Basın mensubu arkadaşlar gerçekten ilgi göstermişler. İlginç geldi. Böyle önemli bir günde öğretmenlerimizi yalnız bırakmak çok hoş gördüğüm bir şey olmadı doğrusu. Keşke biraz daha fazla katılım olsaydı."

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER