HaberlerÖğrenciler, Öğretmenler Günü'nü şiirlerle kutladı

Öğrenciler, Öğretmenler Günü'nü şiirlerle kutladı

Antalya'nın Manavgat ilçesi Toros Sema Koleji'nde 24 Kasım Öğretmenler Haftası, öğrencilerin okuduğu şiirlerle kutlandı. Kolej Müdürü Ahmet Çakır da öğretmenliğin el ulvi ve kudsi mesleğin öğretmenlik olduğunu söyledi. Öğretmenleri...

Öğrenciler, Öğretmenler Günü'nü şiirlerle kutladı
Antalya'nın Manavgat ilçesi Toros Sema Koleji'nde 24 Kasım Öğretmenler Haftası, öğrencilerin okuduğu şiirlerle kutlandı. Kolej Müdürü Ahmet Çakır da öğretmenliğin el ulvi ve kudsi mesleğin öğretmenlik olduğunu söyledi.

Öğretmenleri gül yetiştiren bahçıvana benzeten Çakır, öğretmenlliğin temeliğinde fedakarlık olduğunu, onun için herkesin ilkokul öğretmenini hiç bir zaman unutamayacağını kaydetti. Okul Müdürü Çakır, "Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedekarlığı gösteren dünyanın en değerli varlıkları olan öğretmenlerimizin bugün şeref günüdür. Onun yüceliğini anma günüdür. Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyen gömleğinin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnı terleyince mendiliyle kurulayan, ayağına taş dokunsa bizden önce üzülendir.Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle,candan kutluyorum dedi." dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER