HaberlerOda aidatları yapılandırmasında son gün 1 Aralık

Oda aidatları yapılandırmasında son gün 1 Aralık

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, üyelerinin şimdiye kadar ödemedikleri aidat borçları konusunda tanınan taksitlendirme ve indirim fırsatında son başvuru tarihinin 1 Aralık olduğunu söyledi. Menevşe, üyelerinin bu haktan yararlanabilmeleri...

Oda aidatları yapılandırmasında son gün 1 Aralık
Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, üyelerinin şimdiye kadar ödemedikleri aidat borçları konusunda tanınan taksitlendirme ve indirim fırsatında son başvuru tarihinin 1 Aralık olduğunu söyledi. Menevşe, üyelerinin bu haktan yararlanabilmeleri için 1 Aralık’a kadar başvuruda bulunmamaları halinde bu haklarını kaybedecekleri uyarısında bulundu.

ATO Başkanı Atila Menevşe, 6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun’un 11 Eylül 2014 tarih ve 29116 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı. Üyelerinin taksitlendirme ve indirim imkanlarından yararlanabilmeleri için 1 Aralık’a kadar bir dilekçe ile odaya başvurması gerektiğini vurgulayan Atila Menevşe, “Yeniden yapılandırılarak hesap edilen tutarın tamamının ödenmesi halinde ödenmesi gereken tutardan yüzde 10 oranında indirim yapılacaktır. Yeniden yapılandırılarak hesap edilen tutar taksitler halinde ödenecek ise toplam 8 taksite bölünecektir. İlk taksit 31 Aralık tarihine kadar ödenmek zorundadır. Diğer taksitler ise 3'er aylık dönemlerde tahsil edilecektir. Yapılandırılan tutarın kanunun öngördüğü sürede ödenmemesi durumunda, ödenmemiş alacak asılları ile bunlara ilişkin faiz, gecikme zammı gibi feri alacaklar ilgili mevzuat hükümlerine göre tahsil edilecektir. Üyelerimizin yapılandırma kolaylığından faydalanması ve indirim fırsatını kaçırmamaları için son başvuru tarihini geçirmemeleri gerekmektedir. Yasal sürenin bitiminden sonra halen aidat borcu olan üyelerimiz hakkında kanuni yollara başvurulması zorunlu olduğundan odamıza aidat borcu bulunan üyelerimizin zor durumda kalmamaları açısından kendilerine verilen bu fırsatı iyi değerlendirmelerini bekliyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER