HaberlerMuğla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

Muğla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

Muğla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nun 2014 Kasım ayı toplantısı, Vali Amir Çiçek başkanlığında yapıldı. Valilik 75. Yıl Toplantı Salonu'ndaki toplantıya, Vali Yardımcısı Halit Deveci'nin yanısıra Büyükşehir Belediye...

Muğla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı
Muğla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu'nun 2014 Kasım ayı toplantısı, Vali Amir Çiçek başkanlığında yapıldı. Valilik 75. Yıl Toplantı Salonu'ndaki toplantıya, Vali Yardımcısı Halit Deveci'nin yanısıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Çiçek, Muğla'da hangi sektörde hangi işgücü ihtiyacı varsa o alan için kurslar açılması gerektiğini belirterek, lise öğrencilerini kariyer sahibi kişilerle buluşturacak projelerin geliştirilmesi gerektiğini ifade etti. Hediyelik eşya konusunda Muğla'ya özgü ürünlerin üretilmesiyle ilgili el sanatları kursları açılmasını da öneren Çiçek, Bodrum sandaleti gibi marka olmuş ve günlük hayatta kullanabilecek ürünlerin de üretilmesi için işgücü yetiştirilmesinin Muğla'ya değer kazandıracağını vurguladı.

Muğla'da, 21 Kasım 2014 tarihine kadar açılan çeşitli alanlardaki kurslarda 767 vatandaşa eğitim verildiği, bu kapsamda katılımcılara 860 bin lira ödeme yapıldığı belirtildi. İşbaşı eğitim programı kapsamında düzenlenen kurslara ise 614 bin kişinin katıldığı, kursiyerlere 1 milyon 240 bin 167 lira ödeme yapıldığı kaydedildi. Kurulda ayrıca çırak öğrencilerin teorik ve pratik eğitimlerinin her ikisinin de tamamlanması durumunda kalfalık sınavlarına alınmaları konusu değerlendirilirken Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Makine Teknolojisi Alanı Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı dalının açılmasına karar verildi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER