HaberlerMudanya'da Çarşamba Pazarı yeni yerinde

Mudanya'da Çarşamba Pazarı yeni yerinde

Bursa'nın Mudanya ilçesi Halitpaşa Mahallesi’nde Pazartesi ve Çarşamba günleri kurulan pazar yeri, vatandaşlardan gelen talep üzerine aynı mahallede Meltem Sokak’taki yerine taşındı. Belediye Encümeni’nin aldığı kararda, mevcut sokağın...

Mudanya'da Çarşamba Pazarı yeni yerinde
Bursa'nın Mudanya ilçesi Halitpaşa Mahallesi’nde Pazartesi ve Çarşamba günleri kurulan pazar yeri, vatandaşlardan gelen talep üzerine aynı mahallede Meltem Sokak’taki yerine taşındı.

Belediye Encümeni’nin aldığı kararda, mevcut sokağın darlığı göz önüne alınarak itfaiye ile ambulansların daha rahat geçişine imkân sağlamak amacıyla yer değişikliğine gidildiği belirtildi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, halkın daha rahat ortamlarda alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla yer değişikliği yapıldığını belirterek, “Pazartesi ve Çarşamba günleri kurulan pazarın yeni yerleri oldukça müsait. Vatandaşlarımız artık daha rahat bir ortamda alışverişlerini yapabilecekler.” dedi.

Bu arada, Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin pazar yerlerindeki denetimlerin de sürdüğünü kaydeden Türkyılmaz, tartı aletleri ve terazilerin kontrollerinin yapıldığını, pazar ardından çevre kirliliğini önlemek adına esnaflara büyük ebatlarda çöp poşetleri dağıtıldığını hatırlattı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER