Haberler'Medeniyet yarışında en önemli güç öğretmenler'

'Medeniyet yarışında en önemli güç öğretmenler'

Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında dünyayı şekillendirmede öğretmenlerin önemini hatırlattı. "Devlet ve milletlerin gücü öğretmen ile toplum...

'Medeniyet yarışında en önemli güç öğretmenler'
Aktif Eğitimciler Sendikası Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında dünyayı şekillendirmede öğretmenlerin önemini hatırlattı.

"Devlet ve milletlerin gücü öğretmen ile toplum arasında kurdukları bağın gücü kadardır." diyen Sefa Zor mesajında şu ifadelere yer verdi: "Dünya tarihinde ilme irfana, eğitim öğretime, ilim adamı ve öğretmenlere değer verenler tarihe adını yazmışlardır. Medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna ‘Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.’ sözleriyle Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Büyük Önder Atatürk işaret etmiştir. Bu bağlamda öğretmenlerimizin ülkemizin geleceğinde önemli bir yeri ve rolü vardır. En büyük umudumuz ve beklentimiz, eli öpülesi öğretmenlerimizin çocuklarımızı geleceğin Türkiye’sine en iyi şekilde hazırlamalarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; bu kutsal görevi yerine getirirken hayatını kaybetmiş olan eğitim neferlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anarken; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden Peygamberlik mesleğinin varisi ve aydınlık yarınlarımızın mimari değerli meslektaşlarımızın öğretmenler gününü kutlarım."

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER