HaberlerKozan Belediyesi’nde kalite yönetimi semineri

Kozan Belediyesi’nde kalite yönetimi semineri

Kozan Belediyesi, çalışanlarına yönelik hizmet kalite yönetim sistemi konusunda eğitim semineri düzenledi.Belediye meclis salonunda gerçekleşen seminerde, danışmanlık hizmeti veren özel bir firma tarafından belediye çalışanlarına Uluslararası...

Kozan Belediyesi’nde kalite yönetimi semineri
Kozan Belediyesi, çalışanlarına yönelik hizmet kalite yönetim sistemi konusunda eğitim semineri düzenledi.
Belediye meclis salonunda gerçekleşen seminerde, danışmanlık hizmeti veren özel bir firma tarafından belediye çalışanlarına Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) ve Avrupa Standartları (EN) kapsamında, işletmelerde ve kurumlarda uygulanan hizmet kalite yönetimi sistemi hakkında bilgi verildi.
Semineri veren danışmanlık firması yetkilisi Muzaffer Kıraç, işletmelerde ve kurumlarda stratejik planlama ile ISO 9001:2008 ve EN kalite yönetim uygulamasının doğru yapılması, denetimi ve sürekliliğinin önemine dikkat çekti.
Kıraç, işletme ve kurumlarda çalışma prensiplerinin standartlaştırılmasının, doğru uygulanmasının ve süreklilik sağlayacak şekilde denetlenmesinin çalışanlarda kalite bilinci ile birlikte motivasyonu artırdığını, buna bağlı olarak sunulan hizmet kalitesi ve memnuniyet oranındaki artışın kurumun imajına olumlu şekilde yansıdığına vurgu yaptı.
Kıraç’ın sunumunun ardından kalite yönetim sistemi standartlarının uygunluğunu denetleyecek gönüllüler seçildi.
Alacakları özel eğitimin ardından sertifikalandırılacak olan iç denetçiler, sistemin uygulanışına ilişkin kontrol ve takibi yapabilecek.
Seminere Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz, birim müdürleri ve sorumluları ile personeller katıldı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER