HaberlerKızılay, Boğazlıyan’da kan bağışı kampanyası başlattı

Kızılay, Boğazlıyan’da kan bağışı kampanyası başlattı

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde Türk Kızılayı İç Anadolu Bölge Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası başlatıldı. Kampanyaya vatandaşların yanısıra başta kaymakam olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarından da destek geldi.Kan...

Kızılay, Boğazlıyan’da kan bağışı kampanyası başlattı
Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde Türk Kızılayı İç Anadolu Bölge Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası başlatıldı. Kampanyaya vatandaşların yanısıra başta kaymakam olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarından da destek geldi.

Kan bağışı kampanyasına vatandaşların yoğun ilgisinin yanı sıra Kaymakam Ahmet Dilsiz, Emniyet Müdürü Ekrem Süzer ile kurum müdürleri ve personel de destek verdi. Boğazlıyan Cumhuriyet Meydanı'nda konuşlandırılan Türk Kızılayı'na ait Kan Toplama TIR'ında vatandaşlar kan bağışı için önce form doldururken, daha sonra uzmanlar eşliğinde kan verildi.

Kaymakam Ahmet Dilsiz, yaptığı açıklamada, kan bağışının önemine dikkat çekerek, bağışlanan her bir ünite kanın bir can kurtardığını söyledi. Kan toplama konusunda Türk Kızılayı'nın önemli bir görevi yerine getirdiğini kaydeden Dilsiz, "İnsanlarımız, sağlıklı bir yaşam için de kan vermesi gerekir. Kan vermek sağlıktır. Hem veren insanlar için hem de verilen kanlardan faydalanacaklar için kan hayattır. Tüm vatandaşlarımızın, insanlığı ve kendini seven herkesin kan vermesi gerekir. Sağlıklı her vatandaşımız kan bağışı kampanyasına destek verebilir." dedi.

Türk Kızılayı Yozgat K.B.M. Dr. Selçuk Cansız ise bağışlanan kanın önemine dikkat çekerek, her bağışlanan kanın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını bildirdi. Boğazlıyan halkının bu soğuk günlerde kan bağışına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Dr. Cansız, verilen kanların emin eller vasıtası ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağından hiç kimsenin endişe duymaması gerektiğini söyledi.

Kızılay Şube Başkanı Kamber Oğuzer de kan bağışı kampanyasına vatandaşların ilgi göstermesinden dolayı duyduğu memnuniyetliği dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER