HaberlerKentsel yenilemede arayışlar için mahalleli ile zihin fırtınası

Kentsel yenilemede arayışlar için mahalleli ile zihin fırtınası

Bursa Nilüfer Belediyesi, Esentepe Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, 'Kentsel Yenilemede Arayışlar' toplantısında mahallelinin görüş ve önerilerine kulak verdi.Kentsel sorunların çözümü için mahalle komiteleriyle çalışma başlatan...

Kentsel yenilemede arayışlar için mahalleli ile zihin fırtınası
Bursa Nilüfer Belediyesi, Esentepe Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, 'Kentsel Yenilemede Arayışlar' toplantısında mahallelinin görüş ve önerilerine kulak verdi.

Kentsel sorunların çözümü için mahalle komiteleriyle çalışma başlatan ve karar alma süreçlerine vatandaşları da dahil etmek isteyen Nilüfer Belediyesi, mahalleliyle buluşmaya devam ediyor. Belirlenen bölgelerde yapılması planlanan kentsel yenileme çalışmalarının ilk etabında yer alan Esentepe Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelinerek fikir alışverişinde bulunuldu.

Esentepe Mahalle Komitesi tarafından alınan karar doğrultusunda Fethiye Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kentsel yenilemenin gerekliliğini anlattı. Nilüfer’de yenileme alanları olarak 11 bölge belirlediklerini anlatan Bozbey, Esentepe Mahallesi’nin de kentsel yenilemeye ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Vatandaşların, “Ben ne alacağım” kaygısı içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Bozbey, “Biz bir yola çıkıyoruz. Bu yolculukta herkes taşın altına elini koyacak. ‘Biz yaptık, siz de kabul edeceksiniz’ diyenlerden değiliz. Onun için yola çıkışımızı sizinle paylaşmak için toplandık. Bu yolculuğun sonucunda herkesin gülümsemesini sağlayacak bir amacımız var." dedi.

Mudanya Yolu-Tuna Caddesi ve Gökkuşağı Konutları sınırlarında kalan toplam 60 bin 330 metrekare alanda yapılması planlanan kentsel yenileme çalışması, Esentepe Mahalle Komitesi ile mahalle sakinlerinin yapacakları toplantılar sonucunda alınacak ortak kararla hayata geçirilecek.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER