HaberlerKayseri’de 23 bin öğrenci TEOG sınavına girecek

Kayseri’de 23 bin öğrenci TEOG sınavına girecek

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'na (TEOG) girecek öğrencilere başarılar diledi. Vali Düzgün, il genelinde 249 okulda 23 bin 331 sekizinci sınıf öğrencisinin sınava gireceğini söyledi. Türkçe,...

Kayseri’de 23 bin öğrenci TEOG sınavına girecek
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'na (TEOG) girecek öğrencilere başarılar diledi. Vali Düzgün, il genelinde 249 okulda 23 bin 331 sekizinci sınıf öğrencisinin sınava gireceğini söyledi.

Türkçe, matematik, fen bilgisi, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve yabancı dil derslerini kapsayan ve 6 oturumda yapılacak sınavla ilgili olarak bir açıklama yapan Vali Düzgün, öğrencilerin orta öğretime girişinde TEOG sınavının önemli bir adım olduğunu belirterek sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

    Kayseri’de merkez ve ilçeler dâhil olmak üzere 249 okulda 23 bin 331 sekizinci sınıf öğrencisinin sınava gireceğini kaydeden Vali Düzgün, öğrencilerin rahat ve huzurlu bir ortamda sınava girebilmeleri amacıyla gürültüye neden olacak konular başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti.

    26-27 Kasım tarihlerinde ülke genelinde yapılacak olan TEOG sınavları, 09.00 ile 12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve her ders için 40 dakika süre verilecek.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER