HaberlerKasım Karatekin'den İsmail Koncuk'a tepki

Kasım Karatekin'den İsmail Koncuk'a tepki

Eğitim Bir Sen Çankırı Şube Başkanı Kasım Karatekin, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un Çankırı’daki konuşmasına istinaden yaptığı basın açıklamasında, “Koncuk’un eğitimcilere ve okul müdürlerine hakaret eden...

Kasım Karatekin'den İsmail Koncuk'a tepki
Eğitim Bir Sen Çankırı Şube Başkanı Kasım Karatekin, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un Çankırı’daki konuşmasına istinaden yaptığı basın açıklamasında, “Koncuk’un eğitimcilere ve okul müdürlerine hakaret eden bu sözlerini esefle kınıyorum" diyerek, eğitimcilerden özür dilemeye davet etti.

"Türk Eğitim Sen’e ve diğer sendikalara mensup hiçbir okul müdürü bu sözleri hak etmemiştir." diyen Karatekin, şöyle devam etti: "Kem söz sahibine aittir. Eğer özür dilemezse, bu haddi aşan ifadeleri kendisine iade ediyorum."

Türkiye Kamu Sen Çankırı Şubesi'nin düzenlediği Öğretmenler Günü programında katılan İsmail Koncuk, kanunsuz müdür atamalarına tepki göstermişti. Koncuk, "Türk eğitimini bir yerlere getirmek için fedakarca çalışmış bir çok okul yöneticimiz maalesef görevlerinden alındılar. Uyduruk değerlendirmelerle Milli Eğitim teşkilatında oluşturulmuş çetelerle arkadaşlarımızın alın terleri, emekleri hesaba katılmadan sadece yandaşlık, yağcılık, yalakalık özelliği olan liyakatı ve kabiliyeti olmayan insanlarımıza bugün okullarımız teslim ediliyor. Oyun oynamıyoruz, memurculuk, sendikacılık oyunu oynamıyoruz. Sendikacılık 3-5 çakalın okul müdürü yapılması, başhekim yapılması davası hiç değildir." ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER