Haberlerİzinsiz kesimi yapılan büyükbaş hayvan etlerine el konuldu

İzinsiz kesimi yapılan büyükbaş hayvan etlerine el konuldu

Kayseri'de İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından Kocasinan ilçesi Karpuzatan mevkiinde denetim yapıldı. Denetimde kesimhane veya mezbahane vasfı taşımayan, kesim yetkisi ve izni bulunmayan dericilik faaliyeti ile uğraşan...

İzinsiz kesimi yapılan büyükbaş hayvan etlerine el konuldu
Kayseri'de İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından Kocasinan ilçesi Karpuzatan mevkiinde denetim yapıldı. Denetimde kesimhane veya mezbahane vasfı taşımayan, kesim yetkisi ve izni bulunmayan dericilik faaliyeti ile uğraşan bir işletmede kontrolsüz, izinsiz ve kaçak büyükbaş hayvan kesimi yapıldığı tespit edildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, yapılan denetim sonrasında izinsiz ve kaçak kesimi yapılan işletmedeki 2 adet büyükbaş hayvanın kesilmiş olduğu ve parçalama işlemlerinin devam ettiği tespit tespit edilmesi üzerine yasal işlem yapıldığı bildirildi. 2 adet hayvana ait hayvan karkasları, sakatatları ve derilerine el konularak imha prosedürleri başlatıldığı açıklandı. Söz konusu işletmede yapılan incelemelerde, izinsiz ve kontrolsüz kesimler için basit düzenekler hazırlanmış olduğu belirlendiği dile getirildi.

Kayseri'de İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, özellikle Karpuzatan bölgesinde denetim ve kontrollerin gece-gündüz devam edeceğini, kaçak, izinsiz ve kontrolsüz kesimlere asla müsaade edilmeyeceği, edenler hakkında gerekli yasal işlem yapılacağı açıklamada yer aldı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER