Haberlerİsmail Bingöl, kitaplarını imzalayıp, okurlarıyla sohbet etti

İsmail Bingöl, kitaplarını imzalayıp, okurlarıyla sohbet etti

TRT Erzurum Radyo Müdürü şair-yazar İsmail Bingöl, Kültür Eğitim Vakfı'nda kitaplarını imzalayıp, okurlarıyla sohbet etti. İsmail Bingöl, 'Türkülerde yaşayan şehir Erzurum', 'Atalar mirası gönül yarası türküler', 'Ay düşleri...

İsmail Bingöl, kitaplarını imzalayıp, okurlarıyla sohbet etti
TRT Erzurum Radyo Müdürü şair-yazar İsmail Bingöl, Kültür Eğitim Vakfı'nda kitaplarını imzalayıp, okurlarıyla sohbet etti.

İsmail Bingöl, 'Türkülerde yaşayan şehir Erzurum', 'Atalar mirası gönül yarası türküler', 'Ay düşleri ve ey kelime ey ses' isimli şiir ve deneme kitaplarını okurları için imzaladı. Türküler üzerine okurlarıyla sohbet eden Bingöl, yakında yeni iki kitabıyla okurlarının karşısına çıkacağını ifade etti. Şiirin ve türkünün kendisi için özgürlük okyanusu olduğunu belirten İsmail Bingöl,"Anadolu türkü demektir. Türküler bu kadim coğrafyada sevinç, hüzün, coşku olarak kendine yer bulmuş. Türkülerimizin ve hikayelerinin yaşaması ve yaşatılması toplumsal dinamiklerimizin güçlü kalması adına çok önemli. Şiir ise bir insanın mana aleminde kemale erişmesi ve Yaradan'ı sanatta görmesidir." dedi.

Akşam saatlerine kadar kitaplarını imzalayıp, sohbet edip, çay içen Bingöl'ün hayranların şairle fotoğraf çektirmek için sıraya girmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER