HaberlerHİTOK-Üniversite iş birliği için ilk adım atıldı

HİTOK-Üniversite iş birliği için ilk adım atıldı

Hitit Otomobil ve Motor Sporları Kulübü (HİTOK) Yönetimi Hitit Ünüversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan'ı ziyaret etti. Ziyarete HİTOK Onursal Başkanı Hikmet Burhanoğlu, HİTOK Başkanı Mehmet Özenç, Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi...

HİTOK-Üniversite iş birliği için ilk adım atıldı
Hitit Otomobil ve Motor Sporları Kulübü (HİTOK) Yönetimi Hitit Ünüversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan'ı ziyaret etti. Ziyarete HİTOK Onursal Başkanı Hikmet Burhanoğlu, HİTOK Başkanı Mehmet Özenç, Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi Ege Ertan Eliaçık ve Kulüp Üyesi Kübra Müge Daldal katıldı.

    Ziyarette konuşan HİTOK Başkanı Özenç, geç kalınmış bir ziyaret olduğuna dikkat çekerek, Kulüp ile üniversitenin çok daha önceden bir araya gelerek karşılıklı fikir alış verişinde bulunması ve Çorum için ortak organizasyonlara imza atması gerektiğini dile getirdi. Özenç, ''HİTOK 12 yıldır aralıksız, kazasız belasız motor sporlarının branşları olan oto drag, slalom, Off Road , Motokross ve Foto Ralli organizasyonlarını başarı ile gerçekleştiriyor. TOSFED'in Türkiye genelinde Oto Drag lisansı verdiği üç kulüpten biri olan HİTOK her yıl federasyon tarafından başarılı organizasyonları için ödüllendirilen bir kulüptür. Bu çerçevede HİTOK ile Hitit Üniversitesi ortak faaliyetler gerçekleştirebilir. Gerek bölgede gerekse Çorum'da Hitit Ünİversitesi öğrencilerinin de katılım ve destekleri ile ulusal çapta organizasyonlar yaparak Çorum ilinin ismini başarılı bir şekilde ülkede duyulmasını sağlayabilir. Bu organizasyonlar ile ülke genelinde ünİversite tercihi yapacak öğrenciler Çorum'u ve Hitit Üniversitesini tercih etmek için bir nedene daha sahip olabilirler.'' dedi. Özenç, Rektör Alkan'a kulübün kuruluşu, faaliyetleri, bugüne kadar gerçekleştirilen motor sporları faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

    Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Alkan da HİTOK'u medyadan takip ettiğini, başarılı organizasyonlarını izlediğini ve bu organizasyonları üniversite işbirliği içerisinde gerekli mevzuata uygun bir biçimde yapabileceklerinin altını çizdi. Çorum için kendilerine düşen her vazifeyi seve seve gerçekleştireceklerini belirten Rektör Alkan, bünyelerinde 90’a yakın öğrenci kulüplerinin olduğunu, üniversite olarak farkındalığı arttırmak adına her türlü faaliyete yardımcı olacaklarını kaydetti.

    HİTOK Yönetimi ve Rektör Alkan bu organizasyonlardan ilkini önümüzdeki ay içerisinde ''İleri Sürüş Teknikleri Semineri'' ile gerçekleştirmek için bir çalışma yapılabileceğin ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER