HaberlerGümüşhane'de kısa dönem askerler için yemin töreni düzenlendi

Gümüşhane'de kısa dönem askerler için yemin töreni düzenlendi

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı’nca kısa dönem askerler için yemin töreni düzenlendi. Aydın Doğan Spor Salonu’nda düzenlenen törene Vali Yücel Yavuz ve eşi Şengül Yavuz, İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, Belediye Başkanı...

Gümüşhane'de kısa dönem askerler için yemin töreni düzenlendi
Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı’nca kısa dönem askerler için yemin töreni düzenlendi. Aydın Doğan Spor Salonu’nda düzenlenen törene Vali Yücel Yavuz ve eşi Şengül Yavuz, İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, kurum müdürleri, askeri personel ve askerlerin aileleri katıldı.
Vali Yücel Yavuz, vatani görevini ifa etmek için birliğine ilk teslim olan askere hediye verdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Albay Eren, yaptığı konuşmada, 357. Kısa dönem 130 asker için yemin töreni düzenlendiğini belirterek, asker ailelerine hitaben, “Vatan görevini ifa etmek için bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınız, çok kısa bir sürede olağanüstü bir gayret göstererek and içmek için sizlerin huzurunda hazır bulunmaktadır. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selamlayan evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır” ifadelerini kullandı.
Albay Eren, yemin edecek askerlere ise şöyle seslendi:
“Alacağınız her türlü görevi en iyi şekilde yapacağınızdan, doğruluk ve dürüstlüğü, hak ve adaleti daima rehber edineceğinizden ve andınıza sadık kalacağınızdan asla endişem yoktur. Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin omuzlarında daima yükselecek, bayrağımız kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir. Bu kutsal ocakta, Atatürkçü düşünce sistemi ışığında aklı ve bilimi rehber edinen, gönlü vatan ve millet sevgisiyle dolu, milli, ahlâki, ve insani değerlere bağlı, hukuk ve insan haklarına saygılı, aldığı vazifeyi, ‘vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ prensibi ile yerine getiren birer jandarma olarak yetiştiriliyorsunuz. Taşıdığınız üniformanın, yüce milletimizin şerefinin simgesi olduğunu ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin aynası olduğunu unutmayınız.”
Acemi kısa dönem bir erin yemin edecek askerler adına yaptığı konuşma ve bir askerin okuduğu şiirden sonra 357. Kısa Dönem 130 asker Türk Bayrağı üzerine el koyarak yemin etti.
Tören, resmî geçitle sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER