HaberlerGizli Cennet Şelalesi'ni 21 bin turist ziyaret etti

Gizli Cennet Şelalesi'ni 21 bin turist ziyaret etti

Antalya'nın Manavgat ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan dünyaca ünlü Gizli Cennet Şalalesi'ni bu sene 21 bin turist ziyaret etti. Namaras(Çamlıtepe) Mahallesi'nde bulunan 3 kademeli akışı olan Gizli Cennet Şelalesi'ni ziyarete gelen...

Gizli Cennet Şelalesi'ni 21 bin turist ziyaret etti
Antalya'nın Manavgat ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan dünyaca ünlü Gizli Cennet Şalalesi'ni bu sene 21 bin turist ziyaret etti.

Namaras(Çamlıtepe) Mahallesi'nde bulunan 3 kademeli akışı olan Gizli Cennet Şelalesi'ni ziyarete gelen 21 bin turistin 15 binin Avrupalı, 6 bininin Rus olduğu belirtildi. 9 yıl önce eko turizme açılan şelale son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin gözde çağlayanı haline geldi. Antalya'ya deniz, kum ve güneş turizmi için gelen Avrupalı turistler, ülkelerine dönmeden önce Gizli Cennet Mağarası'na giderek doğa ile başbaşa kalıyor. Gizli Cennet Şelalesi İşletme Sahibi Güner Doğan, bu sene Gizli Cennet Şelalesi'ni toplamda 21 bin turistin ziyaret ettiğini, bunun 6 bininin Rus olduğunu söyledi.

Şelaleye genelde Alman, İngiliz, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Norveç, İsveç, Finlandiya, Lüksemburg, Danimarka, Hollanda, Avusturya ve Rus turistleri geldiğini belirten Doğan, "Şelalede turizm sezonu sona erdi. Bu yıl 21 bin yabancı turist geldi. Gizli Cennet Şelalesi'nin tanılırlığı her geçen gün Avrupa, İskandinav ülkeleri ve Rusya'da artıyor. Hedefimiz önümüzdeki yıl 40 binin üzerinde turist çekmek." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER