HaberlerEngelli çocuklara at bindirilerek terapi yapılıyor

Engelli çocuklara at bindirilerek terapi yapılıyor

Denizli'de 7-15 yaş grubu çocuklar için açılan ücretsiz binicilik kursu, özgüvenlerini ve hayvan sevgilerini arttırırken engelli çocuklar içinse adeta terapi görevi görüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan binicilik kursuna iki...

Engelli çocuklara at bindirilerek terapi yapılıyor
Denizli'de 7-15 yaş grubu çocuklar için açılan ücretsiz binicilik kursu, özgüvenlerini ve hayvan sevgilerini arttırırken engelli çocuklar içinse adeta terapi görevi görüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan binicilik kursuna iki yıldır engelli oğlu Kenan’ı getiren Şener Öz, burada çok mutlu olduğunu belirterek, "Kenan, atları çok seviyor. Kursun çok faydasını görüyoruz. Oğlum spastik engelli, ata bindikten sonra daha rahat hareket ediyor. Kursun devamını diliyorum. Herkesin kurstan faydalanmasını tavsiye ediyorum.” dedi.

Engelli annesi Ümmü Oğuz da, “Çocuklar, binicilik hakkında sohbet ediyorlar. Atlarla ilgili daha fazla bilgi edindiler. Bilgisayar başında ya da televizyon karşısında böylece daha az vakit geçiriyorlar. Binicilik kursunda ata binerken keyifli ve güzel zaman geçiriyorlar. Çok memnunuz. Çocuklar sosyal faaliyetlere katılmış oldu, hayvanlara karşı korkuları azaldı. Engelli kızım, hayvanlardan korkuyordu. İlk geldiğimizde korkarak ata bindi fakat şimdi sürekli binicilik kursuna gelmek istiyor ve attan inmek istemiyor. Eskiden koyun sevmekten korkuyordu, şimdi her derse atları beslemek için bir torba havuçla gelerek onları elleriyle besliyor." diye konuştu. Binicilik kursunda eğitim alan 12 yaşındaki Eren Özdemir de, “İki yıldır ata biniyorum. Ata binmek, çok güzel bir duygu. Yaşıtlarımın mutlaka gelip ata binmeleri lazım.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER