HaberlerDuvarı delerek işyerine giren hırsız güvenlik kamerasına yakalandı

Duvarı delerek işyerine giren hırsız güvenlik kamerasına yakalandı

Rize'de duvar delerek işyerine giren hırsız, 12 dizüstü bilgisayar ile kasadan bir miktar para çaldı. İşyerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülenen ve polisin takibi sonucu yakalanan Gürcistan uyruklu G.Y gözaltına alındı.Olay...

Duvarı delerek işyerine giren hırsız güvenlik kamerasına yakalandı
Rize'de duvar delerek işyerine giren hırsız, 12 dizüstü bilgisayar ile kasadan bir miktar para çaldı. İşyerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülenen ve polisin takibi sonucu yakalanan Gürcistan uyruklu G.Y gözaltına alındı.

Olay geçen cumartesi saat 21.00 sıralarında Atatürk Caddesi üzerinde bilgisayar ürünleri satışı yapan işyerinde meydana geldi. İnşaat halindeki yan binaya giren hırsız levye yardımıyla duvara açtığı delikten işyerine girdi. İşyerinin ışıklarını kapatan hırsız, kasadan bir miktar para ile raftaki 12 dizüstü bilgisayarı alarak yine aynı delikten dışarı çıkıp izini kaybettirdi. Hırsızlık şüphelisi bu sırada çaldığı paralardan 340 lirayı delikten dışarı çıkarken düşürdü. Hırsızlık anı güvenlik kameraları tarafından da görüntülendi.

Bir gün sonra fark edilen hırsızlık olayı sonrası Rize Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı. İşyeri ve çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını izleyen polis, hırsızın bir taksi ile gittiği adrese ulaştı. Çalıntı bilgisayarlarla yakalanan Gürcistan uyruklu 36 yaşındaki Ramani T. ile 4 arkadaşı gözaltına alındı.

İş yeri sahibi Hasan Fehmi Özen, hırsızlık şüphelisi ve arkadaşlarının birkaç gün önce işyerine geldiğini anlatarak, "Raftaki bilgisayarların ikinci el olup olmadığını sordular. Bende sıfır ürün olduğunu söyledim. Sonra da bu olayı gerçekleştirdiler" dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER