HaberlerDiyarbakır'da öğretmenler günü kutlandı

Diyarbakır'da öğretmenler günü kutlandı

Diyarbakır Valiliği 'Öğretmenler Günü' nedeniyle tören düzenlendi. Çeşitli etkinliklerle başlayan törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un yanı sıra kurum amirleri,öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlk tören Anıt Park'ta çelenk...

Diyarbakır'da öğretmenler günü kutlandı
Diyarbakır Valiliği 'Öğretmenler Günü' nedeniyle tören düzenlendi. Çeşitli etkinliklerle başlayan törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un yanı sıra kurum amirleri,öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlk tören Anıt Park'ta çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Cahit Sıtkı Kültür Merkezi'nde devam etti. Mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti.

Törende konuşan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, öğretmenler gününü kutladı. Öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleği olduğunu anlatan,mesleğin en saygın meslekler arasında olduğunu kaydetti. Aksoy, "Öğretmenlik insanlık tarihin en önemli mesleğidir. Öğretmenlik sadece belli fakülteleri, bitirmiş kişilerin yapacağı bir iş değildir. Öğretmen vicdan ve sorumluluk sahibi ülkesinin geleceği fedakarca çalışan bilimin her alanını öğreten ve yaşatandır." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER