Haberler"'Deprem oluyor gibi sallanıyoruz', yıkım iş saati dışında yapılmalı"

"'Deprem oluyor gibi sallanıyoruz', yıkım iş saati dışında yapılmalı"

Kayseri’de eski bir binanın yıkımı hemen yanındaki Camlı İş Merkezi’ndeki insanları korkutuyor. Kepçe ile yıkımı yapılan binadan dolayı diğer Camlı İş Merkezi’nin deprem oluyor gibi sallanması burada çalışanları tedirgin etti....

"'Deprem oluyor gibi sallanıyoruz', yıkım iş saati dışında yapılmalı"
Kayseri’de eski bir binanın yıkımı hemen yanındaki Camlı İş Merkezi’ndeki insanları korkutuyor. Kepçe ile yıkımı yapılan binadan dolayı diğer Camlı İş Merkezi’nin deprem oluyor gibi sallanması burada çalışanları tedirgin etti.

İş merkezinde ofisi bulunan Avukat Uğur Altun, çalışma başladığı andan itibaren oturdukları binanın da sallanmaya başladığını dile getirdi. Avukat Altun, “Yıkımla ilgili yaşadıkları bu sorunu Büyükşehir Belediyesine ilettik. Onlar Kocasinan Belediyesi’nin ilgilendiğini söyledi. Onları aradık. Kocasinan Belediyesi de valilikten izin alındığını ve bir şey yapamayacaklarını dile getirdiler. Kimse bir şey yapamıyor. Önlem alınmıyor” diye konuştu.

Altun, binanın yıkımının en azından yanındaki iş merkezinin boş olduğu saatlerde yapılmasının istemedikleri ama binanın yıkılması durumunda birçok insanın hayatını kaybedebileceğini hatırlattı. Altun, “Henüz bina yıkım aşamasında. Temel kazma işlemi başladı. Yıkım sırasında deprem oluyor gibi sallanan bina, temel kazıldıktan sonra riskli olabilir. Bunu bilemiyoruz. Ama en azında üzücü bir olayın yaşanmaması adına yıkımın ve temel kazma işleminin mesai saatleri dışında, iş merkezinde kimsenin olmadığı saatlerde yapılması yararlı olur. Çünkü aşırı derece bina sallanıyor ve korkutuyor. Gerekli iş güvenliği, iş sahasının dışardaki insanları olumsuz etkiliyor. Bunu yetkililerin engellemeleri gerekir.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER