HaberlerCHP'liler, kadına şiddete 'hayır' dedi

CHP'liler, kadına şiddete 'hayır' dedi

CHP Osmaniye Kadın Kolları Başkanı Dilek Güvenç ve partililer basın açıklaması yaparak kadına yönelik şiddeti kınadı. Çok sayıda partili ve vatandaşın katıldığı basın açıklamasında kadına yönelik şiddetin son dönemlerde arttığına...

CHP'liler, kadına şiddete 'hayır' dedi
CHP Osmaniye Kadın Kolları Başkanı Dilek Güvenç ve partililer basın açıklaması yaparak kadına yönelik şiddeti kınadı.

Çok sayıda partili ve vatandaşın katıldığı basın açıklamasında kadına yönelik şiddetin son dönemlerde arttığına dikkat çeken Güvenç “2013 'de 237 kadın öldürüldü. 2014'ün ilk 10 ayında bu sayı 255' e yükseldi.”Kadına şiddet her geçen gün artmaktadır. Ak Parti iktidarıyla birlikte kadının sosyal hayatta yavaş yavaş yok edilemeye çalışılmaktadır. 2014'ün ilk 10 ayında bu sayı 255' e yükseldi. Bunlardan 12 kadın, tehdit edildiği için koruma başvurusu yapmasına rağmen gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle hayatlarını kaybetti. Sadece Ekim ayında 29 kadının yaşam hakkı elinden alındı. Yine bu yıl güvencesiz çalışan 101 kadın iş cinayetlerinde hayatını kaybetti." dedi.

Kadınları yok sayan ve onun emeği ve bedeni üzerinde hak iddia eden bu zihniyete karşı olduklarını belirten Güvenç, "Bulunduğumuz her noktada kadın olmak ortak paydasında örgütlenerek ve dayanışma ilişkilerimizin güçlendirerek mücadele edeceğiz. Emeğimize, bedenimize, kimliğimize sahip çıkacağız. Sevginin, huzurun, barışın ve insanca bir yaşamın yeşermesi için sesimizi daha da yükseltiyor ve diyoruz ki; kadınları yaşasın diye yaşasın kadınlar." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER