HaberlerÇarşamba Denetimli Serbestlik Şubesi yeni yerinde

Çarşamba Denetimli Serbestlik Şubesi yeni yerinde

Samsun’un Çarşamba ilçesinde Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'nün yeni çalışma alanında açılış töreni yapıldı. Çarşamba Adliyesi içinde bulunan Çarşamba Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü belediye binasının altıncı...

Çarşamba Denetimli Serbestlik Şubesi yeni yerinde
Samsun’un Çarşamba ilçesinde Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'nün yeni çalışma alanında açılış töreni yapıldı.

Çarşamba Adliyesi içinde bulunan Çarşamba Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü belediye binasının altıncı katında kendisine tahsis edilen alana geçti. Şubenin yeni yerinde düzenlenen açılış törenine; Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Özgür Bozkurt, Çarşamba Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Karaca, Baro Temsilcisi Av. Tufan Akçagöz, ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Feyzullah İlker Serdar, hâkimler, savcılar, cezaevi Müdürü Zeki Kerim, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ile daire amirleri ve davetliler katıldı.

Sunumunu Çarşamba Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Şaziye Ateş’in yaptığı törende açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Başsavcısı Özgür Bozkurt; “Suç işleyen vatandaşlarımız kısmen cezalarını çektikten sonra denetimli serbestlik tarafından takip edilirler. Topluma yararlı işlerde çalıştırılırlar. Böyle bir kurumun kendisine ait bir yerde çalışacak olmasında emeği geçen önceki Başsavcımız Mehmet Emin Kurt’a, Belediye Başkanımıza, Denetimli Serbestlik Personelimize, Çarşamba Ticaret Borsamıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Caner Yıldız’da yaptığı konuşmasında; “Adalet dağıtıcılarının fiziki şartlarının da iyi olması gerekiyor. Son on yılda bu alanda ülke olarak çok yol kat edildi. Eskiden, 196’lı yıllar da Çarşamba asayiş yönünden yılda 60-70 cinayet işlenen bir yermiş, artık şükürler olsun ki bu sayı yok denecek kadar az. Çarşamba toplumu kendini aşarak çok yollar aldı. Bende Başsavcım gibi burada emeği geçen her kese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra Denetimli Serbestlik Şubesi'nin adliyeden kendisine ayrılan belediyenin altıncı katına geçişinde ve kuruluşunda emeği olanlara plaket sunuldu. Plaketleri; Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz’a Kaymakam Caner Yıldız, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz’a Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Özgür Bozkurt, Baro Temsilcisi Av. Tufan Akçagöz’e Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Karaca takdim etti.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER