HaberlerÇankırı'da Öğretmenler Günü kutlandı

Çankırı'da Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Çankırı 100. yıl Kültür Merkezi'nde kutlandı. Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan törene Vali Vahdettin Özcan, Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Mustafa Hacıbaloğlu, Belediye Başkanı İrfan Dinç,...

Çankırı'da Öğretmenler Günü kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü, Çankırı 100. yıl Kültür Merkezi'nde kutlandı. Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan törene Vali Vahdettin Özcan, Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Mustafa Hacıbaloğlu, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Öğretmen Marşı’nın seslendirilmesi ile başlayan törende Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ın mesajı görüntülü olarak izlendi. Çankırı milletvekillerinin mesajları okundu, ardından Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan 24 Kasım 2014 Çankırı hatırası özel klip gösterildi.

Günün anlam ve önemi üzerine konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, "İnsanlığın tekamül sürecinde en ağır sorumluluğu anneler ve öğretmenler üstlenmiştir. Bu sorumluluk görev bilincinin en üst düzeyde olmasını ve fedakarlığı da beraberinde getirirken, mutlu bir yorgunluk ve huzur dolu bir ruh hali olarak tecelli eder." dedi.

Selehattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Aleyna ilhan ve Harun Avcı’nın 'Öğretmen' şiir okumasının ardından kürsüye Vali Vahdettin Özcan geldi. Vali Özcan, "İcra ettiğiniz bu kutsal görev; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu mutlaka bir gerçektir. Ancak bütün meslek mensuplarını yetiştirip, hayata hazırlayan, onları topluma kazandıran öğretmenlik mesleği bu yönüyle ayrı bir önem taşımaktadır. Dar ve köhne kalıpları aşarak, modern bir toplumun inşa edilmesinde çok büyük katkıları olan kıymetli öğretmenlerimiz sevgi ve fedakârlık gerektiren bu önemli görevi İlimizde de başarıyla yerine getirmektedir." şeklinde konuştu.

Emekli öğretmen ve personele Vali Özcan, 'Hizmet Şeref Belgeleri', Garnizon Komutanı Hacıbaloğlu tarafından plaket, Başkan Dinç tarafından hediyeleri takdim edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın şehit öğretmenler slaytı gösteriminin ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına konuşan Refika Koç, "Öğretmenlik tarih boyunca kutsal bir meslek olarak görülmüştür. Öğretmenlik arkadaş, anne, baba olabilmektir." dedi.

    Mesleğe yeni giren öğretmenlerin yemin etmesi ile devam eden tören Selehattin inal Güzel Sanatlar Lisesi Türk Halk Müziği Topluluğu’nun müzik dinletisi ile sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER