HaberlerBüyükşehir personeline sağlık taraması

Büyükşehir personeline sağlık taraması

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, İş Sağlığı Ve Güvenliği Şube Müdürlüğü’nce İtfaiye Daire Başkanlığı personeline yönelik genel sağlık taraması yapıldı. İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde...

Büyükşehir personeline sağlık taraması
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, İş Sağlığı Ve Güvenliği Şube Müdürlüğü’nce İtfaiye Daire Başkanlığı personeline yönelik genel sağlık taraması yapıldı.

İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde çalışan personelin tamamına, akciğer grafisi, kan değerleri testi, odyometri testi, (işitme kaybı olup olmadığına yönelik test), görme testi, efor testini içeren kapsamlı genel sağlık taraması uygulandı. Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, "Belediyemiz çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde, icra ettikleri işe bağlı olarak, risk faktörlerine göre olası meslek hastalıklarından korunmaları için ve varsa hastalıklarla ilgili erken tespit gerçekleştirmek amacıyla geniş kapsamlı tahlil ve muayene yapılıyor. Ayrıca bu kapsamda Belediyemiz Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde doktor, iş güvenliği uzmanı, iş sağlığı ve güvenliği personeli ile kurulan, İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü birimince sağlık taramalarının yanı sıra, işyeri risk değerlendirmeleri, belediyemiz birimleri tek tek yerinde görülerek hazırlanmaktadır. Sağlık taramaları sonucunda çalışanların daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmasını öngörüyoruz."

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER