HaberlerBitlis’te bazı cadde ve sokak isimleri değiştirildi

Bitlis’te bazı cadde ve sokak isimleri değiştirildi

Bitlis Belediyesi meclis toplantısında aldığı karar doğrultusunda ilde bulunan bazı cadde ve sokakların isimleri değiştirildi. Bitlis Belediyesi Eş Başkanı ve aynı zamanda Meclis Başkanı Hüseyin Olan Başkanlığında toplanan belediye meclisi...

Bitlis’te bazı cadde ve sokak isimleri değiştirildi
Bitlis Belediyesi meclis toplantısında aldığı karar doğrultusunda ilde bulunan bazı cadde ve sokakların isimleri değiştirildi.

Bitlis Belediyesi Eş Başkanı ve aynı zamanda Meclis Başkanı Hüseyin Olan Başkanlığında toplanan belediye meclisi önceki toplantılarda gündeme alınan bazı cadde ve sokak isimleriyle ilgili değişikliği oy çoğunluğuyla onayladı. Belediye Meclis salonunda yapılan toplantı neticesinde ilde bulunan Nur caddesinin isminin Bediüzzaman Said-i Kürdi caddesi, Kazımdirik caddesinin isminin Kemal Fevzi caddesi, Şerefiye caddesinin isminin, Şeref Han caddesi, Sapkor sokağının isminin, William Saroyan sokağı, olarak değiştirilmesi 5 bin 393 sayılı belediyeler kanununun 18. maddesinin “n” fıkrası ve aynı kanunun 81. maddesi kapsamında karar alındı.

Belediye meclis toplantısında alınan isim değişikliği kararının bir örneği İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Bitlis Valiliğine gönderildi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER