Haberler'Birleşen Gönüller'i Aksaray’da yaklaşık 12 bin kişi izledi

'Birleşen Gönüller'i Aksaray’da yaklaşık 12 bin kişi izledi

Türkiye’de kısa süre içinde bir milyondan fazla sinemaseveri kendine çeken ‘Birleşen Gönüller’ adlı yapıt Aksaray’da da büyük bir ilgi ile karşılandı. Eğitim faaliyetlerini ve 50 yıl süren bir bekleyişin hikayesini ekrana taşıyan...

'Birleşen Gönüller'i Aksaray’da yaklaşık 12 bin kişi izledi
Türkiye’de kısa süre içinde bir milyondan fazla sinemaseveri kendine çeken ‘Birleşen Gönüller’ adlı yapıt Aksaray’da da büyük bir ilgi ile karşılandı. Eğitim faaliyetlerini ve 50 yıl süren bir bekleyişin hikayesini ekrana taşıyan filme Aksaraylı sinemaseverler büyük ilgi gösterdi.

    İkinci Dünya Savaşı’nın sert yıllarında ayrı düşen Cennet ve Niyaz adlı çiftin 50 yıl sonra eğitim gönüllülerini tanıyarak birleşmesini hikaye edinen film, aynı zamanda farklı ülkelerden insanlarla Türk insanının gönüllerinin Zümrüdü Anka Kuşu şeklinde benzetme yapılan Türk okullarıyla birleşmesini de ekrana taşıyor.

    Senaryo gereği soğuk iklim şartlarında çekilen filmde Niyaz’ın Alman askerlerinden kaçarak buz gibi nehre atlaması fedakarlığa vurgu yapılan filmin aktör fedakarlığını gözler önüne seriyor. Aksaray’da bir ay boyunca 5 ayrı seansta gösterilmesine rağmen yoğun ilgiden dolayı kimi zaman bilet sıkıntısı çeken birçok izleyici sinemadan çıkar çıkmaz ikinci kez izlemek istediklerini belirtti. 7’den 70’e her yaştan izleyiciyi sinemaya çeken eserin box oficce verilerine göre önemli filmlerin gösterimde olduğu haftalarda dahi birinciliği uzun bir süre taşıdığı ve gelmiş geçmiş filmler içerisinde en çok izlenen 74. yapım olduğu, 2014’ün ise 8. Sırasında yer aldığı görülüyor.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER