HaberlerBayan Kur-an kursu eğitimcilerine hizmet içi eğitim verildi

Bayan Kur-an kursu eğitimcilerine hizmet içi eğitim verildi

Havza Müftülüğünce düzenlenen Bayan Kur-an kursu eğitimcilerine hizmet içi eğitim kursları başladı.Hizmet içi eğitim kurslarında Formatör Öğretici Emin Gerezli tarafından 160 saat süresince öğrenciler ile ilişkiler, güncel bilgiler,...

Bayan Kur-an kursu eğitimcilerine hizmet içi eğitim verildi
Havza Müftülüğünce düzenlenen Bayan Kur-an kursu eğitimcilerine hizmet içi eğitim kursları başladı.

Hizmet içi eğitim kurslarında Formatör Öğretici Emin Gerezli tarafından 160 saat süresince öğrenciler ile ilişkiler, güncel bilgiler, Kur'an-ı Kerim’in öğretilmesinde uygulanacak teknikler, Kur'an-ı Kerim’i usulüne göre okuma, makamlar gibi konularda uygulamalı dersler verilecek.

Havza Müftüsü Lütfi Kocatürk, “Bizler vebali büyük bir mesleğin temsilcileriyiz. Bu sebepten kendimizi en iyi şekilde yetiştirmek durumundayız. Her meslek gurubu gibi bizler de kendimizi alanımızda geliştirmek mecburiyetindeyiz" diyerek, insanların kendilerini geliştirmelerinin önemine değindi ve hizmet içi kursların bu konuda güzel bir vesile olduğunu vurguladı. Kocatürk, "Görevlerimizde daha başaralı hizmet vermek için bu tür eğitimlerimiz devam edecek. Her meslek gurubu gibi bizler de kendimizi alanımızda geliştirmek mecburiyetindeyiz.” dedi.

Havza Müftülük binasında düzenlenen hizmet içi kurslarına bayan Kur'an kurslarında görevli bayan eğitimciler katıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bayan eğitimcilere çiçek verdi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER