HaberlerBatı Akdeniz'de kar ve yağış uyarısı

Batı Akdeniz'de kar ve yağış uyarısı

Meteorololji 4. Bölge Müdürlüğü, Antalya Isparta ve Burdur illerinin dahil olduğu Batı Akdeniz için kar ve sağanak yağış uyarısı yaptı. Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre yarın sabahın ilk saatlerinde Antalya'nın iç kesimleri,...

Batı Akdeniz'de kar ve yağış uyarısı
Meteorololji 4. Bölge Müdürlüğü, Antalya Isparta ve Burdur illerinin dahil olduğu Batı Akdeniz için kar ve sağanak yağış uyarısı yaptı.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre yarın sabahın ilk saatlerinde Antalya'nın iç kesimleri, Burdur ve Isparta'da başlaması ön görülen kar yağışının Antalya'nın İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçeleri ile Isparta'nın Aksu, Sütçüler, Yenişarbademli ve Şarkikaraağaç ilçelerinde yoğun olarak bekleniyor. Ulaşımda yaşanabilecek asksamalar, don ve buzlanma olaylarına karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Aynı saatlerde de Antalya'nın kıyı ilçeleri Serik, Manavgat, Alanya ve Gazipaşa'da da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yer yer 21-75 mm kuvvetine ulaşması öngörülen yağmur neden olabileceği sel, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu, çatı uçması, hortum gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olması uyarısı yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER