HaberlerBakıcı: Don ve buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı

Bakıcı: Don ve buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı

Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, kar yağışı sonrası gece oluşabilecek don ve buzlanmaya karşı sürücüleri daha dikkatli araç kullanmaları konusunda uyardı. Karayollarında risk oluşturan kar, sis ve buzlanma...

Bakıcı: Don ve buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı
Yozgat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, kar yağışı sonrası gece oluşabilecek don ve buzlanmaya karşı sürücüleri daha dikkatli araç kullanmaları konusunda uyardı.

Karayollarında risk oluşturan kar, sis ve buzlanma konularında sürücülerin yola çıkmadan önce gerekli tedbirleri alması gerektiğine dikkat çeken Bakıcı, "Yollardaki buzlanmalardan dolayı her yıl pek çok ölümlü ve yaralamalı trafik kazaları yaşanmaktadır. Bu yüzden özellikle bu aylarda şoför arkadaşlarımızı yollarda daha dikkatli olmaya davet ediyorum" dedi.

Sürücüleri tedbirsiz bir şekilde yola çıkmamaları konusunda uyaran Bakıcı, "Sürücülerimiz özellikle araçlarının kar tipi lastiklerini taktırmadan yola çıkmamaları gerekmektedir. 1 Aralık tarihinden itibaren mecburi taktırma zorunluluğu olduğu gibi sürücülerimiz kendi ve başkalarının can ve mal güvenliği için mutlaka araçlarını kış şartlarına uygun hale getirmesi gerekir.” diye konuştu.

Sürücülerin trafik kurallarına ve yol güzergahlarındaki işaret levhalarına harfiyen uyması gerektiğini vurgulayan Bakıcı, "Sürücülerimiz karlı yollarda hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlali gibi, trafik kazalarında büyük rol oynayan kural dışı davranışlardan kaçınmaldır. Sürücüler ve araçtaki diğer yolcular mutlaka emniyet kemeri takmalı ve araçlarında mutlaka zincir, çekme halatı ve takoz gibi aletleri bulundurmaları gerekir." diye uyardı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER