HaberlerAKYED'in aşure etkinliğinde birlik mesajı verildi

AKYED'in aşure etkinliğinde birlik mesajı verildi

Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nce (AKYED) düzenlenen aşure etkinliği, Vali Mustafa Büyük’ün katılımıyla gerçekleştirildi. AKYED bahçesinde düzenlenen aşure etkinliğine Vali Mustafa Büyük’ün yanı sıra İl Emniyet...

AKYED'in aşure etkinliğinde birlik mesajı verildi
Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nce (AKYED) düzenlenen aşure etkinliği, Vali Mustafa Büyük’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

AKYED bahçesinde düzenlenen aşure etkinliğine Vali Mustafa Büyük’ün yanı sıra İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Alevi Platformu Dönem Başkanı Murtaza Moroğlu, AKYED Başkanı Haşim Turaçtemur, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
Etkinliğin açış konuşmasını yapan Haşim Turaçtemur, "Din, dil ve ırk ayrımı yapmadan tüm insanları sevgiyle kucaklamak, paylaşımcılık ve özveri bizim olmazsa olmazlarımızdır. Bizim anlayışımızda kin ve nefrete asla yer yoktur." dedi.

Vali Mustafa Büyük ise bu güzel ve anlamlı günde dernek yöneticileri ve üyeleriyle bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hem kültürel ve hem dini birikimler itibariyle toplumun her kesiminin, Muharrem ayına yönelik büyük hassasiyet taşıdığına dikkat çeken Vali Büyük, "Bu hassasiyeti her boyutuyla yaşamaya gayret etmemiz gerek. Günümüz dünyasında evrensel değerler ölçeğinde her insan değerlidir. Ülkemizin her ferdi de birinci sınıf vatandaştır. Düşüncesi ve kültürü ne olursa olsun saygıyla karşılanması gerekir. Toplumun her kesiminin, inanç değerleri itibariyle de bütünleştiği konu Ehl-i Beyt sevgisidir. Bu vesileyle geleceğin, bizler için çok daha mutlu ve huzurlu olacağını dile getirirken, sizlerin talep ve beklentilerini karşılamak için elimizden gelen çabayı göstereceğimizi belirtmek istiyorum. Hep beraberiz. Can dostuz ve daima birlikteyiz." diye konuştu.

Büyük’ün, birlik ve beraberliği daha çok güçlendirecek bu tür etkinliklerin her zaman destekçisi olacaklarını vurguladığı etkinlik, davetlilere aşure ikram edilmesiyle son buldu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER