Haberler23 yıldır temizlenmeyen 2 bin tonluk su deposu temizleniyor

23 yıldır temizlenmeyen 2 bin tonluk su deposu temizleniyor

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Su ve Kanalizasyon İşleri (MASKİ) Daire Başkanlığı Kula Temsilcisi Adem Zobudoğuş, Büyükşehir Kula Koordinatörü Önder Baştürk ve Belediye Meclis Üyesi Faik Şentürk ile birlikte dezenfekte...

23 yıldır temizlenmeyen 2 bin tonluk su deposu temizleniyor
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Su ve Kanalizasyon İşleri (MASKİ) Daire Başkanlığı Kula Temsilcisi Adem Zobudoğuş, Büyükşehir Kula Koordinatörü Önder Baştürk ve Belediye Meclis Üyesi Faik Şentürk ile birlikte dezenfekte edilen ve bakıma alınan Kula Su Deposu'nu ziyaret etti. İnşaatı 1991 yılında biten deponun 1992 yılında faaliyete geçtiğini, günümüze kadar ise dezenfekte edilmediğini belirten Tosun, şehir şebekesine verilen içme suyunun kalitesinin bozulduğunu söyledi. Belirli aralıklarla temizlenmeyen su depolarının insan sağlığı için tehlike oluşturduğunu ifade ederek, suyun kalitesinin arttırılması için temizlik ve dezenfekte çalışmaları yapılması gerektiğini dile getirdi. Başkan Tosun, Kula ilçe merkezinde ve mahallelerde bulunan depoların temizliklerinin düzenli olarak yapılacağını ifade etti.

Çalışmaların büyük titizlikle yapıldığını ifade eden Başkan Hüseyin Tosun, "Depolar, içindeki şehir şebekesine verilen mevcut su bitene kadar kullanıldıktan sonra içine giren ekiplerimiz, duvar ve zeminini basınçlı su ile yıkayarak temizliyor. Klor ölçümlerini yaparak kullanıma hazır hale getiriyor. Belirlenen program kapsamında ilk olarak Çamlık bölgesindeki 2 Bin tonluk su deposu, MASKİ yetkilileri tarafından temizlenmeye başladı.” dedi. Temizlik çalışmaları sebebiyle yer yer su kesintileri yaşandığını hatırlatan Tosun, diğer depoların temizlik çalışmalarının da programa alındığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER