HaberlerYaşamYetimler Vakfı Aksaray'da onlarca yetim çocuğa bot ve mont yardımında bulundu

Yetimler Vakfı Aksaray'da onlarca yetim çocuğa bot ve mont yardımında bulundu

Merkezi Diyarbakır'da bulunan Yetim, Öksüz ve Mağdurlar ile Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Vakfı (Yetimler Vakfı), Aksaray'da ihtiyaç sahibi yetim çocuklara kışlık giyecek yardımında bulundu.

Yetimler Vakfı Aksaray'da onlarca yetim çocuğa bot ve mont yardımında bulundu

Geçtiğimiz haftalarda Aksaray'da yetim çocuklara yönelik yardım çalışmalarını başlatan Yetimler Vakfı Aksaray Temsilciliği, bu kez de zorlu kış günlerinde yetimlerin yüzlerini güldürdü.

Yetimler Vakfı Merkezi tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Bir Mont Bir Bot" yardım kampanyası çerçevesinde, Aksaray'da yerinde tespit edilen yetimlere mont, bot, bere, atkı ve eldiven yardımında bulunuldu.

Yapılan yardım çalışmasıyla ilgili açıklamada bulunan Yetimler Vakfı Aksaray Temsilcisi Yusuf Demirel, bir yetimi giydirme bedelinin çok cüzi bir miktar olduğunu hatırlattı.

Demirel, "Vakfımız tarafından Türkiye genelinde başlatılan 'Bir Mont Bir Bot' yardım kampanyası çerçevesinde şehrimizde, yerinde tespit etmiş olduğumuz yetim kardeşlerimize yardımda bulunduk. Çetin kış günlerinde soğuktan korunmak için kıyafet alamayacak durumda olan yetim kardeşlerimize hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yardım elimizi uzattık. Vakıf olarak gayemiz, yetim kardeşlerimizin yüzündeki tebessüm olabilmek, inancımızın bir gereği olarak yetim kardeşlerimize hem maddi hem manevi noktada yardımcı olmaktır. Bugün yapmış olduğumuz yardımlarla sevinen kardeşlerimizin sevinci bizler için paha biçilmez bir mutluluktur. İnşallah yardım çalışmalarımıza önümüzdeki haftalarda yapacağımız et yardımlarıyla devam edeceğiz." dedi.

Hayırsever vatandaşlara seslenen Demirel, "Gelin hep beraber bir yetimi sevindirelim" çağrısında bulundu.

Hayırseverlere desteklerini esirgememeleri çağrısında bulunan Demirel, yardım yapmak için Yetimler Vakfı Banka Hesap bilgilerini paylaştı:

Vakıf Bank İBAN: TR80 0001 5001 5800 7306 1870 09, Ziraat Bankası İBAN: TR70 0001 0025 4782 5246 9450 01 ve Kuveyt Türk İBAN: TR93 0020 5000 0939 2451 6000 01

Mutlulukları yüzlerinden okunan yetimler, yapılan yardımlardan dolayı Yetimler Vakfı'na ve hayırseverlere teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER