HaberlerYaşamYetim olarak büyüttüğü evladı 6 yıldır PKK'nin elinde

Yetim olarak büyüttüğü evladı 6 yıldır PKK'nin elinde

HDP Diyarbakır İl Binası önünde 575 gündür evlat nöbetini sürdüren ailelerden Ağrılı Salih Gökçe, 6 yıl önce HDP tarafından kandırılarak PKK'ye gönderildiğini belirttiği yetim oğlunun geri gelmesini dört gözle bekliyor.

Yetim olarak büyüttüğü evladı 6 yıldır PKK'nin elinde

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin umutlu bekleyişi 575 gündür devam ederken şu ana kadar 24 aile çocuğuna kavuştu.

Evladı için kurdukları çadırda evlat nöbetine devam eden ailelerden Ağrılı Salih Gökçe, 2015 yılında kandırılarak Suriye'ye götürülen yetim çocuğu için mücadelesine devam edeceğini söyledi.

Oğlu için Kobani'ye kadar gittiğini belirten Gökçe "2015 yılında oğlumu İstanbul'dan HDP Diyarbakır İl Binasına, buradan da Suriye'ye götürdüler. Ben oğlumun peşinden Kobani'ye kadar gittim. Dağdakiler gelip benim oğlumu götürmedi. Ben oğlumu HDP'den istiyorum, onlar benim oğlumu götürdü." ifadelerini kullandı.

Şengal'e götürüldüğünü öğrendiği yetim oğluna seslenen Gökçe "Annen vefat ettiği için sizi yetim olarak büyüttüm. Size hem annelik hem de babalık yaptım. Gel teslim ol. Şu ana kadar 24 kişi geldi, onlara herhangi bir ceza verilmedi. Sen gelmeyene kadar ben buradan gitmiyorum. Ya benim cesedim memleketime gidecek ya da HDP benim oğlumu verecek." şeklinde konuştu.

"Kendi çocukları Avrupa'da özel okullarda okuyorken benim oğlum dağda, mağaralarda"

Şu ana kadar HDP milletvekillerinin kendilerini muhatap almadığını söyleyen Gökçe konuşmasına şöyle devam etti:

"Bizi muhatap alsaydılar bu çadır bu kadar uzun süre kalmazdı. Çocuklarımızı ölü ya da diri verirlerdi, bizde evimize dönerdik. HDP'lileri bırakın bizimle konuşmayı, bizi görünce başlarını eğip binaya giriyorlar. HDP bize çocuklarımızın gönüllü olarak dağa gittiğini söylüyor. Halbuki kim dağ başına, ölüme gönüllü gider ki? Madem öyle, neden kendi çocuklarını göndermiyorlar? Kendi çocukları Avrupa'da özel okullarda okuyorken benim oğlum dağda çamurun içinde mağaralarda kafasını dışarı çıkartamıyor."

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER