HaberlerYaşamYetim ailelerine Avrupa Yetim Eli'ndendestek

Yetim ailelerine Avrupa Yetim Eli'ndendestek

​Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yetim ailelere gıda paketi, kırmızı et ve kumaş yardımının yanı sıra öğrencilere kırtasiye desteğinde bulundu.

Yetim ailelerine Avrupa Yetim Eli'ndendestek

Dünyanın farklı ülkelerinde yetim ve kimsesiz ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli, Çermik ilçesindeki yetim aileleri ziyaret ederek ihtiyaçlarını giderdi.

Çermik ilçesinde gerçekleştirilen yardım çalışmalarına öncülük eden Avrupa Yetim Eli Başkanı Abdurrahman Altun, ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek imkanlar doğrultusunda kendilerine yönelik yardım çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Altun, organizasyonun çalışma şekli, yaptıkları yardım faaliyetleri, Ramazan ayı programları ve geçtiğimiz hafta diğer yardım kuruluşlarıyla imzalanan protokolün içeriği hakkında bilgi verdi.

Avrupa Yetim Eli Başkanı Abdurrahman Altun

Uluslararası yardım kuruluşu olan Avrupa Yetim Eli'nin 2019 yılında kurulduğunu belirten Altun, "Uluslararası yardım kuruluşu olarak dünyanın birçok noktasına çeşitli şekillerde yardımlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz. Bugün de Diyarbakır'ın Çermik ilçesine gelmiş bulunmaktayız. Buradaki yetim ve mağdur ailelerimize gıda paketi, kırmızı et ve okulların açılması münasebetiyle çocuklarımızın okul ihtiyaçlarını karşıladık." dedi.

"Yardımları en güvenli şekilde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya çalışıyoruz"

Kuruluşun çalışma şekline değinen Altun, "Genel olarak Avrupa'nın çeşitli yerlerindeki hayırseverlerimiz; Kanada'dan İtalya'ya, İspanya'dan Norveç'e kadar, gönüllü temsilcilerimiz aracılığıyla yardımlarını bizlere ulaştırıyor. Bizler de bu yardımları en güvenli şekilde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bizler hayırseverler ile mağdur ve yetimler arasında köprü işlevini görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Ramazan ayı öncesi planlanan yardım çalışmaları hakkında bilgi aktaran Altun, "İnşallah önümüzdeki sürece ilişkin Ramazan ayı öncesi programımızı ayarladık. Bu ayın sonuna doğru Afrika'ya gidip oradaki çalışmalarımızı yapacağız. İnşallah en güzel bir şekilde gelen yardımları yerine ulaştırmaya çalışacağız." şeklinde konuştu.

"Yardım çalışmalarımızı diğer kuruluşlarla beraber yürüteceğiz"

Geçtiğimiz hafta Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim Eli ve İHO Ebrar arasında imzalanan protokolün içeriğinden de bahseden Altun, "İstanbul'da yapmış olduğumuz protokol neticesinde bundan sonra yetimlerle ilgili çalışmalarımızı Yetimler Vakfı üzerinden yapacağız. Diğer yardımlarımızı da Umut Kervanı aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız." diye belirtti.

Altun, hayırseverlerin kendilerine güvenmelerini, inanmalarını ve kurumları aracılığıyla yardımlarını ulaştırmalarını beklediklerini dile getirdi.

Yardım faaliyetleri sonrasında yerel basını ziyaret eden Altun, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER