HaberlerYaşamViranşehir'de 3 milyon 500 bin TL'lik yüzme havuzunun temeli atıldı

Viranşehir'de 3 milyon 500 bin TL'lik yüzme havuzunun temeli atıldı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 3 milyon 500 bin TL'lik yarı olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı. Şırnak Mahallesi'nde düzenlenen temel töreni dua ve kurban kesimi ile başladı.

Viranşehir'de 3 milyon 500 bin TL'lik yüzme havuzunun temeli atıldı

Temel atma töreninde konuşan Viranşehir belediye Başkanı Salih Ekinci, tesisin ilçe halkına ve mahalle sakinlerine hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulunarak, şöyle devam etti:

Viranşehir’de gençlerin ve vatandaşların spor yapabilecekleri imkanlar hızla artıyor. Hizmet, sadece yol su ve kaldırımdan ibaret değildir. Bunlar zaten bizim asli görevlerimizdir. Bunun yanında hemşerilerimize spor yapabilecekleri yeni alanlar kazandırıyor, Viranşehir Belediyesi olarak tesis yatırımlarına devam ediyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle yapılacak olan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu 7'den 70'e her yaşta Viranşehirliyi yüzme sporu ile buluşturacak. Viranşehir’in 2'inci kapalı yüzme havuzu olma özelliğini taşıyan yarı olimpik yüzme havuzu bir yılda tamamlanması hedefleniyor. Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun

Temeli atılan ve 955 metrekarelik alanda inşa edilecek yarı olimpik havuzun 25 metre uzunluk, 1 metre 35 cm derinlik, 12 metre genişliğinde olacağı ve 3 kulvarı barındıracağı kaydedildi.

Ayrıca tesiste; soyunma odaları, yönetim odası, hacim odası, antrenör odası, malzeme ve temizlik odalarının bulunacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER