HaberlerYaşamVan YYÜ'de "Minik Hayaller Çocuk Mağazası" açıldı

Van YYÜ'de "Minik Hayaller Çocuk Mağazası" açıldı

​Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde, “Hasta Çocuklara Yönelik Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında “Minik Hayaller Çocuk Mağazası” açıldı.

Van YYÜ'de "Minik Hayaller Çocuk Mağazası" açıldı

Mağazaya yapılan bağışlarla hastanede yatan ihtiyaç sahibi çocuklara; kıyafet, oyuncak ve kırtasiye malzemeleri desteğin de bulunulacağını dile getiren Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli, “Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin anlamı, ifade edilemeyecek kadar büyüktür. Biz, Minik Hayaller Çocuk Mağazasını açarak çocuklarımızı bir nebze de olsa mutlu etmek ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri için onlara katkıda bulunmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

"Amaç Gönül Köprüsü Kurmak"

Minik Hayaller Çocuk Mağazası projesi hakkında Rektör Şevli’ye bilgi veren Başhekim İliklerden; bu projeyi ilkin 2017 yılının mart ayında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki görevi sırasında sağlık çalışanlarının katkılarıyla hayata geçirdiklerini ve Sağlık Bakanlığı tarafından örnek uygulama projesi 1'incilik ödülü aldıklarını aktardı.

İliklerden sözlerine sözlerini şöyle sürdürdü:

Mağazayı açmamızın amaçlarından biri, bölgemizin her tarafından hastanemize gelen ve uzun süre yatışı gerçekleşen hasta çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmektir. Bir diğer amaç da çocuklarımız ve sağlık çalışanlarımız arasında bir gönül köprüsü kurmak ve bu sayede çocuklarımızın ilerde sağlık çalışanlarına karşı olumlu davranış göstermelerini sağlamaktır

Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin mağazaya bağışta bulunan bağışçılara teşekkür belgesi takdim etmesinin ardından program sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER