HaberlerYaşamVan'da lapa lapa kar yağdı

Van'da lapa lapa kar yağdı

Van merkezde sabah saatlerinde hafif başlayan kar yağışı, öğleden sonra etsini arttırdı.

Van'da lapa lapa kar yağdı

Bu yıl yaşanan kuraklık nedeniyle baraj ve göllerdeki su seviyesinin iyice azaldığı ve kurumaya yüz tuttuğu Van'da, kar yağışı etkili oldu.

Yüksek kesimler beyaza bürünürken, şehir merkezinde ise sürücüler zor anlar yaşadı.

Vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanan kar yağışının devam edeceğini belirten Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü, günlük hava tahminlerine göre bölge genelinde havanın çok bulutlu ve kar yağışlı olacağı belirtildi.

Meteoroloji, buzlanma ve don olayı ile birlikte gün boyunca yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden halkı ve sürücüleri dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

İLGİLİ HABERLER

Karla mücadele ekipleri yaralı çocuğu sağlık ekiplerine ulaştırdıKarla mücadele ekipleri yaralı çocuğu sağlık ekiplerine ulaştırdı​Sağlık aracının ulaşamadığı hastayı 5 kilometre omuzlarında taşıdılar​Sağlık aracının ulaşamadığı hastayı 5 kilometre omuzlarında taşıdılarBağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmetBağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmetRestoran ve lokanta işletmecileri HES koduyla müşteri kabulüne hazırRestoran ve lokanta işletmecileri HES koduyla müşteri kabulüne hazır2020'de koruyucu aile sayısı 6 bin 481'e yükseldi2020'de koruyucu aile sayısı 6 bin 481'e yükseldi
SIRADAKİ HABER