HaberlerYaşamVan'da karla mücadele çalışmaları sürüyor

Van'da karla mücadele çalışmaları sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı sonrası başlattığı karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Ulaşıma kapanan 495 yerleşim yerinden 487’sinin yolu kısa sürede yeniden ulaşıma açılırken 8 mezra yolunda ise çalışmalar sürüyor.

Van'da karla mücadele çalışmaları sürüyor

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentte etkili olan kar yağışı sonrasında merkez ve 13 ilçedeki 6 bin 500 kilometre yol ağında 200 araç ve 561 personelle kar küreme, tuzlama, yol açma ve kaldırım temizleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalarla yolu ulaşıma kapanan 262 mahalle ve 225 mezra olmak üzere 487 yerleşim yeri yolu ulaşıma açıldı. 8 mezra yolunda ise ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlemlerini önceden alan ekipler, yaklaşık 14 hasta kurtarma çalışmasını da başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

İLGİLİ HABERLER

84 yaban hayatı geliştirme sahası ilan edildi84 yaban hayatı geliştirme sahası ilan edildiKanalda mahsur kalan hamile köpeği itfaiye ekibi kurtardıKanalda mahsur kalan hamile köpeği itfaiye ekibi kurtardıBaharın müjdecisi "Nevruz Çiçeği" açtıBaharın müjdecisi "Nevruz Çiçeği" açtı5 asırlık dinozor görünümlü çınar ağacı ilgi görüyor5 asırlık dinozor görünümlü çınar ağacı ilgi görüyorMaskeler çevre kirliliğinde plastik atıkları geride bıraktıMaskeler çevre kirliliğinde plastik atıkları geride bıraktı
SIRADAKİ HABER