HaberlerYaşamVan'da doğalgaz faturasına tencere tavalı protesto

Van'da doğalgaz faturasına tencere tavalı protesto

Van Şerefiye TOKİ Sosyal Mesken Konutları sakinleri, yaptıkları doğalgaz ödemelerinin 2'nci kez tahsil edilmek istenmesine tepki göstererek yapılan haksızlığa karşı evlerinin balkonlarında tencere tava çalarak tepkilerini ortaya koydu.

Van'da doğalgaz faturasına tencere tavalı protesto

Konut sakinleri, geriye dönük hiçbir borcun olmadığını belirterek site yönetimi ve doğalgaz şirketinin antlaşmaya vararak olmayan bir borcu site sakinlerinden çıkarmaya çalışıyor, iddiasında bulundu.

Mağdur edilen vatandaşlar adına basın mensuplarına açıklamada bulunan Şerefiye TOKİ Sosyal Mesken Konutları Derneği Başkanı Hasan Gür, AKSA Doğalgaz ve site yönetiminin kendilerini, olmayan bir borç üzerinden mağdur etmeye çalıştıklarını belirtti.

Van'da doğalgaz faturasına tencere tavalı protesto

Hasan Gür

Doğalgaz şirketi ve site yönetimiyle aralarında geçen seneden beri bir sorunun baş gösterdiğini aktaran Gür, "Geçen seneden kalma bir borç çıkardılar bize. Site yönetimi tarafından gönderilen bütün faturalarımızı ödedik. Kimisinin borcu icra yoluyla ödendi. Bizde ne yönetimin ne de AKSA Doğalgaz'ın herhangi bir borcu kalmadı. Ama bize bu sene bin TL'den fazla bir ödeme çıkardılar. Ödenmemiş faturalardan dolayı bu ceza kesilmiş. Yönetim bize bir demişse ödemişiz, 10 demişse ödemişiz. Bizim burada bir sorunumuz ve hızsızlığımız yok. Burada hatalı olan 2 taraftır. Ya AKSA Doğalgaz ya da yönetim hatalıdır. İlk başta 3 miyon TL'ye yakın bir doğalgaz faturasını kendi aralarında bize rücu etmeye kalktılar. 2 milyon TL'yi kendi aralarında yok ettiler, bir milyon TL'sini de bize yüklemeye çalıştılar. Millet te bu yönde mağdurdur. Biz bir hırsızlık yapmadık, hırsızlık yapan ya AKSA Doğalgaz'dır ya da yönetimdir." dedi.

Van'da doğalgaz faturasına tencere tavalı protesto

Yönetimi ve Aksa Doğalgaz hakkında dava açtıklarını belirten Gür, "AKSA Doğalgaz ve yönetimin bize rücu ettiği doğalgaz faturasından dolayı tarafları mahkemeye verdik. Dava açtık. AKSA ve yönetim karşılıklı birbirini suçluyor. Paralar da bizden tahsil edilmeye çalışılıyor. Biz mağduruz." ifadelerini kullandı.

Gür, "852 daire var burada. 900 bin TL bir kayıp var şu an. Kendi aralarında yaptıkları anlaşmalar hariç bizden bir milyon TL'ye yakın bir para tahsil etmeye kalkışıyorlar. Bizler taksit bile ödeyemiyoruz. Her ay yönetime 150 TL ödüyoruz ama yaptıkları hiçbir şey yok. Hepimiz yönetimden dolayı mağduruz. TOKİ'den yana da mağduruz, binalarımızda çökme olmuş." şeklinde konuştu.

İddialarla ilgili bilgi almak için aranan site yönetimi telefonlara yanıt vermedi.      

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER