HaberlerYaşamTürkiye’nin en büyük hayvan barınağı Gaziantep’te yapılacak

Türkiye’nin en büyük hayvan barınağı Gaziantep’te yapılacak

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile arasında kente yapılacak yeni Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi için protokol imzalandı.

Türkiye’nin en büyük hayvan barınağı Gaziantep’te yapılacak

Şahinbey ilçesi Burç Yazıbağ’da 10 dönüm üzerine kurulacak olan Türkiye’nin en büyük, en kapsamlı Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi, bölgenin ihtiyacını karşılayacak. Barınak tamamlandığında Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı merkezi olacak.

Yeni yapılacak tesis, mevcut barınakla beraber faaliyet gösterecek. Tesiste kedi ve köpekler için ayrı bölümler oluşturulurken daha ferah bir alan oluşturulacak. Yeni Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ameliyat alanları, bakım odası, yoğun bakım üniteleri, hasta hayvanlar için karantina bölgeleri ve yiyeceklerin muhafazası için soğuk hava depoları bulunacak.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 3’üncü Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin arasında protokol imzalandı.

Protokol töreninde konuşan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 3’üncü Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek, büyükşehirlere verilen hayvan rehabilitasyon merkezleri ve barınma alanlarıyla ilgili destekleri sonuna kadar değerlendirmek için protokole imza attıklarını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de “Çiçeğini, böceğini, kedisini, köpeğini, doğasını ve ağacını insanıyla birlikte bir bütün olarak görüyoruz. Bu yüzden her şey bize emanet. Bize düşen de bunu muhafaza etmek, bütün canlıları korumak. STK’lar ve veterinerler odasıyla zaten besleme yerleri ile bütün hayvanlarımızı koruyor, onlara destek veriyoruz. Böyle bir barınağa ciddi ihtiyaç var. Daha büyük düşünmek lazım. Bu ihtiyacı gidermek gerekiyordu. Bakanlıkla konuşur konuşmaz gerekli desteği aldık. Bakanımıza müteşekkiriz. Öte yandan küçük destekleri veriyoruz. Hayvanlar için ambulanslarımız var. Fakat bazen çok büyük operasyonlar, fakülte ve özel sektörde uzmanlaşmış kişilerin desteği gerekiyor. Bunları da ayrıca çalışıyoruz. Bu tesis tamamlandığında hayvanlarımızın yaşam kalitesi, bugün yaşadıkları sorunları çözecek ciddi bir tesis başarılmış olacak. Bu bizim açımızdan çok önemli bir imza. Şehrimize, doğaya hayırlı olsun.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER